1.09 – 26.09.2020
REWIZJONIZM MAGICZNY / ZBIOROWY

Nasza historia się wyczerpała. Pozostaje poczucie dusznej teraźniejszości, w której nie da się rozmawiać. Z pomocą przychodzi zbiorowa wyobraźnia. Badamy alternatywne wizje przeszłości i przyszłości pod kątem możliwych sporów. Permutacje symboliki i estetyki znajomej, choć niezaistniałej. Teoretyczne granice naszych aspiracji jako fikcyjnej wspólnoty. Rewizjonizm historyczny spotyka się z fantastyką naukową i mitologiczną mozaiką. Zachęcamy do tego, aby z tej perspektywy spojrzeć na czas i miejsce, w których się znaleźliśmy.

Zbiorowy: Michał Bogdanowicz, Jan Estrada-Osmycki, Anna Jaczewska, Grzegorz Jarzynowski, Marcin Jarzynowski, Bartek Jaskóła, Bartłomiej Kiełbowicz, Tycjan Knut, Wojtek Kostrzewa, Michał Kozłowski, Paweł Lubiński, Szymon Małecki, Lech Margasiński, Paulina Mroczyńska, Aleks Pawlik, Stach Szumski, Michał Szudrawski, Alicja Zawadzka.


SAŻ: Rewizjonizm magiczny

W piątek 18 września zapraszamy na saż, czyli prezentację działalności kolektywu Zbiorowy, który od początku września rezyduje w Propagandzie. Będzie można zobaczyć prace powstające w ramach projektu Rewizjonizm magiczny i spotkać się z autorami. Podczas wydarzenia wystąpi kolektyw audiowizualny Axlop. 

18.09.2020 | 17.00 – 22.00
Wydarzenie na Facebooku: link


SAŻ końcowy: Rewizjonizm magiczny

W sobotę 26 września zapraszamy na saż kończący rezydencję Zbiorowego i Axlopu w Propagandzie. Będzie można zobaczyć prace powstałe w ramach projektu Rewizjonizm magiczny i spotkać się z autorami. O pełnych godzinach odbywać się będą pokazy filmowe.

26.09.2020 | 16.00 – 22.00
Wydarzenie na Facebooku: link