05.11 – 12.12.2009
Like a Rolling Stone 2 /

Motto wystawy Like a Rolling Stone zostało zaczerpnięte z przysłowia angielskiego: “Toczący się kamień nie porasta mchem”. Zaprezentowane na wystawie prace 28 artystów stanowią kolaż narracji, w których tytułowe medium pojawia się w wielu kontekstach, odsłonach i interpretacjach.

Artyści analizują różne jego aspekty, uciekają jednak od banalnych i oczywistych wniosków. “Toczący się kamień” dla jednych staje się ruchomą osią świata, constans wobec zmiennego biegu historii, metafizycznym wyrazem bytu, a dla innych metaforą chwilowości, narzędziem buntu, pretekstem do snucia osobistych historii, konceptualnych artystycznych żartów albo eksperymentów z nim samym jako medium.

Wystawa Like a Rolling Stone jest jednym z projektów odbywających się w ramach cyklu wydarzeń wystawienniczych pod wspólnym tytułem Festiwal Sztuki. Co roku festiwal poświęcony jest innemu tworzywu artystycznemu i wokół niego powstaje koncepcja wystawy. W roku 2009 – po papierze, metalu i drewnie – tworzywem, które stało się motywem przewodnim został kamień.

Artyści: Neil Armstrong, Krzysztof Bednarski, Oskar Dawicki, Wojciech Gilewicz, Koji Kamoji, Szymon Kobylarz, Kijewski/Kocur, Pawel Kowalewski, Kamil Kuskowski, Laura Pawela, Zygmunt Rytka, Paweł Susid