PYROMANIAC'S MANUAL / ADA ZIELIŃSKA

To, że oglądanie dokumentacji zniszczenia może sprawiać przyjemność, wie każda osoba, która zna prace Ady Zielińskiej. Publikacja Pyromaniac's Manual to nie tylko katalog fotografii płonących samochodów, lecz także zaproszenie do odczuwania przyjemności, jaką daje aktywne obcowanie z żywiołem ognia. 

Jeśli faktycznie zdecydujecie się na podpalanie przedmiotów, Poradnik Piromana podpowie wam, jak robić to bezpiecznie, bo – jak przypomina autorka – miarą sukcesu nie jest zrobienie sobie krzywdy, a konsekwentne działanie na wybranych obiektach i umiejętne zbieranie trofeów z tych zabiegów (na przykład autoportretów z „ofiarami” – samochodami). 

Pyromaniac’s Manual jest podsumowaniem projektu, który przez 5 lat swojego trwania był jednym ze znaków rozpoznawczych Ady Zielińskiej i jednocześnie formą autoterapii dla artystki. Niezależnie od poziomu piromańskiego zaawansowania, dzięki kompaktowemu rozmiarowi poradnika można zawsze mieć go ze sobą: w samochodzie podczas rodzinnej wycieczki, w kieszeni płaszcza na spacerze i na półce w domu.

We wish you an enjoyable pyromania experience.

KUP TUTAJ

 


Zdjęcia: Ada Zielińska
Tekst: Patrycja Krekora
Korekta: Katarzyna Wejner
Projekt: Marcel Kaczmarek

Propaganda 2020
 

Liczba stron: 104
Oprawa: miękka
Język: angielski
ISBN: 978-83-948748-4-1

cena: 120 zł