PŁASKOWYŻ / OPEN CALL

Zapraszamy do udziału w Drugim Płaskowyżu Klimatycznym Sztuki Współczesnej! 

Druga edycja Płaskowyżu Klimatycznego ma na celu rozpoczęcie otwartej debaty koncentrującej się wokół pojęcia sztuki odpowiedzialnej. Wydarzenie odbywa się na służącej wymianie myśli platformie climateplateau.art. Prezentujemy tu wypowiedzi artystek, artystów oraz grup badawczych, których działania można postrzegać jako realizacje koncepcji sztuki społecznie i ekologicznie odpowiedzialnej. Chcemy rozbudowywać tę bazę wiedzy i inspiracji, dlatego zapraszamy Was do współtworzenia deklaracji sztuki odpowiedzialnej. Wybrane materiały staną się częścią wielogłosowej wypowiedzi prezentowanej na stronie projektu.

Każda i każdy może dołączyć! Jak?

• Na kartce A4 przedstaw, co dla Ciebie znaczy sztuka odpowiedzialna. Podziel się swoimi przemyśleniami, skojarzeniami, odczuciami. Prześlij nam skan notatki lub zdjęcie w wysokiej rozdzielczości oraz/lub oryginał.

• Stwórz kilkuminutową filmową opowieść o swojej praktyce artystycznej lub badawczej. To może być dokumentacja wcześniejszych działań lub procesu pracy nad czymś nowym. Sposób realizacji dowolny! Zaproś nas do swojej głowy i pracowni, oprowadź po ulubionych terenach i zagadnieniach. Film powinien trwać do ok. 6 minut.

• Napisz kilka zdań o sobie/grupie, w której działasz – jaka jest Wasza historia, czym się zajmujecie, jak pracujecie. Jeśli masz stronę, na której dzielisz się swoją twórczością, załącz link.

Niech proponowane przez nas formy wypowiedzi będą dla Was punktem wyjścia, możecie je rozwijać i modyfikować zgodnie ze swoimi upodobaniami. Jeśli tworzycie grupę, pracujcie wspólnie lub indywidualnie – tak jak lubicie i możecie. Na materiały czekamy do 31 maja 2021 roku.

Niestety nie przewidujemy wynagrodzenia dla uczestniczek i uczestników. Oferujemy natomiast zredagowanie materiałów i przetłumaczenie na angielski oraz opatrzenie filmów napisami w obu językach.

Prosimy o przesłanie materiałów na adres mailowy rita@prpgnd.net. Jeśli masz ochotę wysłać przesyłkę pocztą lub przynieść ją osobiście – zapraszamy! Propaganda znajduje się przy ulicy Wilczej 22 lok. 35 w Warszawie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie śmiało!