PŁASKOWYŻ KLIMATYCZNY SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Płaskowyż Klimatyczny Sztuki Współczesnej to platforma wspólnego działania pracownic instytucji, naukowców, artystek, specjalistek oraz mieszkańców. Podczas warsztatów i dyskusji zdobywamy wiedzę o tym, jak zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko.

Świat sztuki – tak jak i pozostałe branże – negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Kryzys klimatyczny nie powinien być jedynie tematem wystaw, filmów i spektakli, ale przede wszystkim argumentem za wprowadzeniem zmian w sposobie funkcjonowania instytucji kultury. Pozostaje pytanie, jak to zrobić. Wciąż brakuje nam wiedzy o praktycznych rozwiązaniach, które ułatwiłyby odpowiedzialne i ekologiczne funkcjonowanie. Winę za zmiany klimatyczne przerzuca się na jednostki, tymczasem odpowiedzialność leży po stronie firm i instytucji.

Zamierzamy wspólnie wypracować ekologiczne rozwiązania i je upowszechniać. Kwestie takie, jak segregacja odpadów, czy oszczędzanie energii dotyczą codziennego życia każdego z nas. Na przykładzie funkcjonowania instytucji kultury specjaliści reprezentujący różne dziedziny wprowadzą nas w szczegóły tych pozornie prostych zagadnień. Zapraszamy do procesu uczenia się szeroką widownię – uczestnicy wydarzeń będą mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą ekologii.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Koncepcja: Rita Müller
Kontakt: rita@prpgnd.net