15 .06  – 31.08.2020
ENKLAWA /

W czasie niepewności, strachu i ogólnej zawieruchy nie ma miejsca na „powrót do normalności”. Galeryjny rytm wernisaży i wystaw nie jest tym, do czego możemy, czy też chcemy wracać. Od dzisiaj Propaganda na Foksal staje się enklawą, w której artyści mogą być jak gdyby nigdy nic – oddajemy Wam naszą przestrzeń do brudzenia. Do bycia w enklawie zapraszamy tych, którzy są nam bliscy i tych, których jeszcze nie znamy. Nasza enklawa jest mała, ale otwarta na wszystkich pragnących schronienia od szumu zewnętrza. Myślimy, że to najlepsze czym możemy teraz być.

Propaganda otwiera swoje drzwi artystom potrzebującym miejsca do produkcji sztuki, pracy, medytacji, spotkania i innych form ekspresji. Zapraszamy też widzów, którzy łakną schronienia w oderwanym od codzienności miejscu – galerii sztuki. Każda może przyjść, każdy może skorzystać.

W Enklawie wezmą udział: kolektyw 181-1, Alicja Bielawska, Ewa Doroszenko i Jacek Doroszenko, Jan Grabowski, Zuzanna Kofta, Alka Nauman i Dominika Wróblewska, Sara Piotrowska i Maciej SzczęśniakMagdalena Sobolska, Kamil Szczepaniak, Agata Zbylut.

Zdjęcie: Mariusz Tarkawian, W przewidywaniu sztuki (Probably Artur Żmijewski's art  in 2032)