JULIA SCHEWALIE / SCULPTURED PAINTINGS 2018-11-22

Galeria Propaganda zaprasza na spotkanie z Julią Schewalie organizowane we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Spotkaniu z artystką, która opowie o swoim unikalnym warsztacie pracy, towarzyszyć będzie kameralna prezentacja jej „rzeźbionych obrazów”, powstałych w ramach rezydencji artystycznej w Orońsku. Monochromatyczne prace Schewalie powstają z prostopadłościennych płytek ciętych z drewna palonego ogniem. Zwęglone klocki o ostrych kantach i delikatnie połyskującej, słojowatej powierzchni zestawione w większe kompozycje odbijają światło nadając pracom wyjątkową dynamikę.

Schewalie to młoda, niemiecka artystka, absolwentka ASP w Monachium, która aktualnie jest na rezydencji artystycznej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Jej twórczość opiera się na balansowaniu pomiędzy pojęciem konstrukcji i dekonstruowania obrazu.

Wydarzenie Sculptured Paintings ma charakter jednorazowy i jest niepowtarzalną okazją obejrzenia prac Schewalie, jak dotąd nigdy wcześniej nie pokazywanych w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

22 listopada, godz. 18:30
Propaganda, ul. Foksal 11/1, Warszawa

www.juliaschewalie.com