Anna Barlik
/

Urodzona w 1985 r. w Warszawie. Studiowała na Wydziale Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie w 2007 r. otrzymała dyplom licencjacki z wyróżnieniem. Równocześnie uczyła się na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, tam też w 2010 r. uzyskała dyplom magistra sztuki. 
Później Anna Barlik brała udział w wyjazdach rezydencyjnych. Pobyt na Islandii został zwieńczony wystawą. Następne miesiące artystka spędziła w Finlandii, gdzie prowadziła warsztaty dla młodzieży i zrealizowała wystawę White and Gray
W 2017 r. w galerii Propaganda odbyła się wystawa będąca doktoratem Barlik, pt. Aurora Borealis, która prezentowała cykl prac, dla których punktem wyjścia był krajobraz krajów nordyckich.
Anna Barlik w swoich pracach bada przestrzenne zależności między człowiekiem a otaczającą go rzeczywistością. Swoje instalacje ustawia zarówno w galeriach sztuki, jaki i w miejscach publicznych, na ulicy i w parkach. W ten sposób ingeruje w zastaną przestrzeń i ją zmienia. Jej działania nigdy nie mają charakteru destrukcyjnego, zawsze w centrum jest człowiek i to, w jaki sposób korzysta z przestrzeni. Barlik stara się sprawić, by osadzona w przestrzeni relacja człowieka z rzeczą była dla obu stron jak najbardziej przyjemna.


WYSTAWY W PROPAGANDZIE:
À la Flamande 3Aurora BorealisMałe jest wielkie